WASZE HISTORIE 1/ TRUDNY START

„Trafiłam do Ani kiedy mój syn miał niecałe dwa tygodnie. Jeszcze w szpitalu, przy próbie przystawienia do piersi, położna powiedziała, że moja brodawka jest za mała i raczej karmienie nam się nie uda. Wyszłam do domu bez niczego – bez wiedzy, bez mleka modyfikowanego. Tego samego dnia przyszła do nas prywatnie położna, której również nie udało się przystawić Ignasia. Te próby trwały może minutę, po czym stwierdziła, że między nami jest jakaś blokada. Blokada – myślę, że to słowo niejednej mamie naprawdę jest w stanie coś zablokować. Chciałam karmić, chciałam spróbować, dopóki ktoś nie poda mi realnego powodu, dla którego miałoby to być niemożliwe.

Po tym spotkaniu karmiłam syna mlekiem modyfikowanym i odciągniętym – z dnia na dzień na korzyść tego drugiego. Spotkałam się też z certyfikowaną doradczynią laktacyjną, która odesłała mnie na konsultację do neurologopedy. Nareszcie poczułam, że jesteśmy zaopiekowani.

Wizyta u Ani odbyła się w ciepłej, serdecznej atmosferze. Nasz syn pozwalał jej na wszystko bez cienia grymasu, a na koniec, z jej pomocą, pięknie przystawił się do piersi. Zostaliśmy skierowani dalej, żeby sprawdzić, czy skrócone wędzidełka nadają się do podcięcia.

Gdyby nie to, że trafiłam na wspierające mamy, które poleciły mi skontaktowanie się z certyfikowaną doradczynią laktacyjną – pewnie czekałyby mnie tygodnie spędzone w płaczu, bo nigdy sama nie wpadłabym na to, do kogo się udać. Pewnie żyłabym w przeświadczeniu, że przez moją „blokadę”, moje dziecko nie może być karmione piersią. Pewnie dojście do momentu, w którym jestem teraz, zamiast kilku dni, zajęłoby mi miesiące. Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na specjalistów, którzy wiedzą, jak ważna jest współpraca między nimi. Którzy odsyłają na konsultację, jeśli uznają, że coś wymaga sprawdzenia. Oby wszyscy rodzice mieli wokół siebie kogoś, kto w trudnych momentach wskaże im właściwą drogę.”

WASZE HISTORIE to cykl anonimowych wiadomości, które publikuję za Waszą zgodą. Jeśli chcecie podzielić się swoją historią napiszcie do mnie: anna.skiba@logopediadladzieci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *