ENMOT – czyli elektro neuro mobilizacja obszaru twarzowego to autorska metoda stymulacji obwodowej stworzona przez wybitnych polskich specjalistów – Magdalenę Mazur oraz Sebastiana Grzechnika. Ta niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda ma zastosowanie w terapii pacjentów z zaburzeniami połykania, artykulacji, symetrii twarzy, z trudnościami dyzartrycznymi, nadmiernym ślinotokiem, dystrofią mięśni np. po udarach i wypadkach. Dedykowana jest szczególnie osobom dotkniętym rzadkimi zespołami genetycznymi (SMA, SLA, DMD, SCA, zespół Moebiusa, Charge, Treachera Collinsa). ENMOT stosuje się również u osób z rozszczepami, MPDz oraz nieprawidłową dystrybucją napięcia mięśniowego.  Tę metodę można również wykorzystać u dzieci z wadami wymowy, które oddychają nieprawidłowym, ustnym torem, nie pionizują języka w spoczynku, a także w czasie połykania i mówienia. Przeciwwskazaniami do zastosowania elektrostymulacji są nowotwory, padaczka oraz choroby serca. 

Film przedstawia zastosowanie elektrostymulacji w autorskiej metodzie Magdaleny Mazur i Sebastiana Grzechnika.

ENMOT – Elektro Neuro Mobilizacja Obszaru Twarzowego

– elektro neuro mobilizacja obszaru twarzowego. Prąd o natężeniu 7 mA pobudza (aktywizuje) mięsień okrężny ust. Po pierwszej aplikacji widać poprawę w realizacji funkcji: oddychanie nosem, domykanie ust, połykanie śliny. W czasie elektrostymulacji parskamy i kląskamy.

Wielką zaletą tego niewielkiego urządzenia do elektrostymulacji metodą

ENMOT – Elektro Neuro Mobilizacja Obszaru Twarzowego

jest wbudowany klips, który przypinamy dziecku do ubrania. Dzięki niemu pacjent swobodnie porusza się po gabinecie podczas ćwiczeń. Na zdjęciu widać zastosowanie aplikacji na mięśnie dna jamy ustnej w celu poprawy funkcji: pionizacja języka, połykanie, domykanie ust.

#logopediadladzieci #gabinet #annaskiba #wrocław #elektrostymulacja #enmot #magdamazur #sebastiangrzechnik

Rysunek 1. Ćwiczenia pionizacji języka
Rysunek 2. Aplikacja na mięśnie dna jamy ustnej.
Rysunek 3. Aplikacja na mięśnie dna jamy ustnej.
Rysunek 4. Szkolenie z elektrostymulacji w logopedii/neurologopedii (4-5.07.2020 r. Warszawa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *