Książkowe święta

Urszula Trzeciak „Bez przesady” wyd. Polinejka

„Bez przesady” to debiutancka książka Urszuli Trzeciak, która „zabierze” Was w podróż po dziecięcej wyobraźni. Autorka, w swoich wierszach, kreuje świat widziany oczami dzieci – niezwykły, piękny, kolorowy, zabawny, czasem trudny (dalekie podróże, niesamowite przygody, dziecięce problemy i emocje). Świat, w którym wszystko jest możliwe! Język, którym posługuje się autorka, jest niezwykle barwny, metaforyczny, magiczny. Wiersze Urszuli Trzeciak okraszone są przepięknymi ilustracjami Anny Greloff, które trzeba zobaczyć!

Urszula Trzeciak „Bez przesady” wyd. Polinejka

Cała seria przygód Reksia, kultowego bohatera serialu animowanego, którego kochają dzieci jest obowiązkową pozycją w bibliotece małego i dużego miłośnika książek. Pierwszy film animowany z tym kultowym bohaterem powstał w 1967 roku. Reksio uczy i bawi kolejne pokolenia dzieci. Każde opowiadanie o przygodach Reksia i jego przyjaciół niesie głębokie przesłanie (np. odwołania do przyjaźni, odpowiedzialności, szacunku i innych wartości). „Reksio zimowa przygoda” to nasza propozycja na długie, zimowe wieczory dla każdego miłośnika białego szaleństwa!

Bajki o Reksiu

 

„Reksio zimowa przygoda”

„Tomek i przyjaciele” to chyba jedna z najbardziej znanych bajek o lokomotywach. Tytułowy Tomek jest głównym bohaterem, czyli niebieską lokomotywą, która mieszka i pracuje na wyspie Sodor. Opowiadania przedstawiają proste i krótkie historie lokomotyw parowych, spalinowych i wąskotorowych, które mają różne zadania do wykonania. Ich pracę nadzorują zawiadowcy. Na wyspie są również pojazdy drogowe, statki wodne, statki powietrzne, dźwigi oraz żurawie, które współpracują z lokomotywami. Coś w sam raz dla miłośników kolei.

„Tomek i przyjaciele”

„Pani Imbir i szkoła elfów” to najpiękniejsza opowieść o świętach Bożego Narodzenia, jaką kiedykolwiek czytałam. Bohaterami tej absolutnie wyjątkowej historii są elfy i ich życie w krainie Napapijri. Co robią elfy w elfiej szkole? W jaki sposób zostają pomocnikami Świętego Mikołaja? Dlaczego mają długie i spiczaste uszy? Co noszą w kieszeniach? Jaki zapach najbardziej uwielbiają? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tej magicznej książce.

„Pani Imbir i szkoła elfów” wyd. Bajkopis

 

Nasza świąteczna kolekcja

Opracowanie: mgr Anna Skiba, logopeda, neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej, autorka strony i bloga www.logopediadladzieci.pl oraz poradnika „Rozwój maluszka w małym paluszku. Rozwój dziecka od 0-3 lat. Pytania, odpowiedzi i krótkie wyjaśnienia. Dla rodziców i terapeutów”.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *